Mind master

Stres se v dnešním moderní a uspěchané době nevyhýbá nikomu. Je jedno, jestli jste manažeři, maminky a ženy v domácnosti, studenti nebo podnikatelé. Žijeme mnohonásobně hektičtěji než před několika desítkami let. Vše se mění prakticky rychlostí blesku. Jsou na nás kladeny stále vyšší nároky a cíle. Zatímco dříve byl stres záležitosti pouze několika zatížených skupin, dnes je nepříjemnou realitou každého dne snad pro každého z nás.

Stres je zabijákem naší energie. Zvyšuje počet volných radikálů v těle, které napadají a ničí buňky a buněčné struktury. Tomuto stavu se říká oxidační stres. Výsledkem je ztráta výkonnosti. Jsme rychleji a častěji unaveni a nedokážeme se soustředit. Vedlejšími následky mohou být poruchy spánku, pocení a neklid, což může vést až k pocitu vyhoření a depresím z vyčerpání.

Drinky Mind Master podporují mysl i tělo při oxidačním stresu. Jejich složené obsahuje navzájem se doplňující speciální mikroživiny antioxidanty, resveratrol, chlorofyl, zelený čaj, vitamín E, vitamíny B, cholin, thiamin, koenzym Q10, L-karnitin, železo a selen.

 • Resveratrol se nachází ve slupkách a jádrech vinné révy nebo také v borůvkách a černém rybízu. Jako silný antioxidant vykazuje široké ochranné působeni na buňky, tkáně a celý organismus. Ovlivňuje látkovou výměnu tuků, tlumí sraženi krevních destiček. Má rovněž ochranný efekt na srdce, cévy a působí protizánětlivě.
 • Zelený čaj je bohatým zdrojem antioxidantů, tzv. flavonoidů. Narozdíl od černého čaje obsahuje vice jednoduchých flavonoidů – katechinů. Tyto látky mohou hrát významnou úlohu v prevenci srdečních onemocněni, mrtvice a některých druhů rakoviny. Zelený čaj má i protizánětlivé, protitrombotické, antibakteriální a antivirové účinky a snižuje hladinu cholesterolu. Hlavni složka zeleného čaje – epigallokatechin gallat (EGCG) – působí také přímo na tvorbu nervových buněk a jejich vzájemné spojeni.
 • Chlorofyl je rostlinné barvivo, díky kterému rostliny žiji a dýchají. Jeho ústředním prvkem je hořčík. Nachází se v každé zelené zelenině a to hlavně listové.
 • Vitamin E je v tuku rozpustný účinný antioxidant, který ovlivňuje tvorbu červených krvinek, učastní se obnovy a růstu svalové hmoty a dalších tkáni. Podporuje činnost pohlavních žláz a má pozitivní účinky na plodnost a potenci. Zpomaluje procesy stárnuti buněk, má močopudné účinky.
 • Železo se podílí se na přenosu kyslíku v krvi a svalech, ale i na buněčném dýcháni. Vedle toho podporuje imunitu a funkce nervového systému.
 • Vitaminy skupiny B jsou nepostradatelné pro správnou funkci nervové soustavy, zvládaní stresu a klidný spánek. Vitamin B12 je důležitý pro správnou krvetvorbu, podílí se na tvorbě DNA a energii buněk. Zlepšuje paměť, podporuje koncentraci, snižuje riziko vzniku srdečních onemocněni, podporuje léčbu onemocněni jater, střev a slinivky břišní.
 • Thiamin je nepostradatelnou součástí výživy. Příznivě působí na nervový systém a proti únavě. Kyselina listová je nepostradatelná pro správnou krvetvorbu, tvorbu nukleových kyselin a vývoj plodu.
 • Koenzym Q10 je látka podobná vitaminům. Významně přispívá k přeměně energie z potravy na energii chemickou, nejvíc ji potřebuji orgány s vysokými energetickými požadavky, jako jsou srdce, plíce a játra. V buňkách působí zároveň jako antioxidant. Koenzym Q10 má spolu s omega-3 mastnými kyselinami významnou úlohu v prevenci srdečně-cévních onemocněni. Pozitivně ovlivňuje i neurodegenerativní onemocněni a pohyb spermii. S věkem vlastni tvorba koenzymu Q10 klesá a jeho koncentrace ve tkáních je nízká. Jeho hladinu ještě snižují některé léky užívané při vysokém cholesterolu.
 • Selen působí jako antioxidant. Dostatek selenu pozitivně ovlivňuje vývoj plodu a působí preventivně při vzniku rakoviny prostaty.
 • L-karnitin a jeho estery pomáhají redukovat oxidační stres, proto může být užitečný při podpoře léčby srdečních onemocněni, obezity apod.
 • Cholin je součástí acetylcholinu, který zajišťuje přenos vzruchů v centrální a periferní nervové soustavě. Má význam pro zlepšeni paměti a podporuje také fyzickou kondici.

 

 

Nacházíte se na webové stránce LR partnera Tomáše Kuňáka. Toto nejsou oficiální internetové stránky společnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS s.r.o.